Ամանորյա ճամփորդություն

Դեկտեմբերի 20-ին՝ ուսումնաճանաչողական ամանորյա ճամփորդություն դեպի Արմավիրի մարզ՝ Էջմիածին քաղաք, այց Միասնության խաչ բարեգործական միություն, քայլք քաղաքում, այցելություն Մայր տաճար, Հռիփսիմեի, Գայանեի վանքեր, հանգիստ և ժամանց «Լոշիկ» հացատանը։

Մասնակիցներ՝ Քոլեջի տարատարիք սովորողներ, դասավանդողներ Թամար Ղահրամանյան, Լիլիթ Սարգսյան, Տիգրանուհի Ներսեսյան, Մարիամ Մխիթարյան, Մարիամ Քալանթարյան, Նելլի Գեղամյան

Նպատակը՝ հայրենագիտական-ճանաչողական ճամփորդությամբ սովորողները կճանաչեն հայոց հոգևոր մայրաքաղաքը՝ իր տեսարժան վայրերով, կքայլեն քաղաքում, կլինեն Մայր տաճարում, Հռիփսիմեի, Գայանեի վանքերում։

Նախապատրաստական աշխատանքներ

Սովորողները նախապես համացանցի միջոցով, ծանոթանում են Էջմիածին քաղաքին նրա տարածքում գտնվող պատմամշակութային կոթողներին, առցանց տեղեկություններ են հավաքում, հրապարակումներ անում իրենց բլոգներում և Քոլեջի ենթակայքում:

Քնարիկ Հարությունյանի բլոգ

Լաուրա Հարությունյանի բլոգ

Ֆլորա Աճեմյանի բլոգ

Անգելինա Ղազարյանի բլոգ

Անուշիկ Ղազարյանի բլոգ

Լիլիա Ռուստամյանի բլոգ

Լաուրա Հարությունյանի բլոգ

Անի Բարսեղյանի բլոգ

Էլեն Աբրահամյանի բլոգ

Ճամփորդության ծրագիր

Դեկտեմբերի 20

9.30. — մեկնում Քոլեջի բակից

10.00 — ճանապարհին կանգառ Հռիփսիմեի վանքում

11:00- Միասնության Խաչ բարեգործական միություն

12.00 — քայլք ամանորյա Էջմիածնով, այցելություն Մայր տաճար և Գայանեի վանք

14.00 — հանգիստ և տոնական ընթրիք Էջմիածնի «Լոշիկ» հացատանը

15.00 — Վերադարձ Երևան

Արդյունքներ՝

Մասնակիցներ

1-3 կուրսի ուսանողներ

  1. Էլեն Գասպարյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  2. Անահիտ Ուլիխանյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  3. Մերի Հովեյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  4. Էլմիրա Բասմարջյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  5. Շուշանիկ Ներսիսյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  6. Վարդիթեր Ղարիբյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  7. Անի Թադևոսյան (Հագուստի մոդելավորում և նախագծում)
  8. Ալեքս Սահակյան (Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում)

Հիմնական կրթության 1.1 կուրս

  1. Միլենա Աղայան (Նախադպրոցական կրթություն)
  2. Ֆլորա Աճեմյան (Նախադպրոցական կրթություն)
  3. Անգելինա Ղազարյան (Նախադպրոցական կրթություն)
  4. Լիլիա Ռուստամյան (Նախադպրոցական կրթություն)
  5. Անահիտ Աբգարյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  6. Անի Բարսեղյան(Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  7. Մարիամ Շախվերդյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  8. Անգելինա Դադյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  9. Էլեն Աբրահամյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  10. Քնար Հարությունյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)
  11. Նելլի Միսկարյան (Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s