Մուտք կրթահամալիր ճամբարի հեռավար-առցանց նախագիծ

“Մխիթար Սեբաստացի” կրթահամալիրի քոլեջի հրավերն ընդունելուց հետո ժամանակն է մասնակցել “Մուտք կրթահամալիր” ճամբարին։

Ի՞նչ հետաքրքիր գործունեություն է սպասվում․

Մասնակիցներ` քոլեջի նորեկներ,ուսուցիչներ,սովորողներ

Վայրը` Քոլեջ

Ժամանակահատվածը` հունիս-օգոստոս

Նպատակը` 

  • ծանոթություն սովորողների հետ,
  • էլեկտրոնային հասցեի ակտիվացում,
  • ուսումնական բլոգի ակտիվացում ,
  • շրջայց կրթահամլիրով ,
  • ընկերական, ջերմ հարաբերությունների հաստատում,
  • ուսումնական գործունեության համար անհրաժեշտ մեդիակարողությունների և հմտությունների ձևավորում,
  • ուսումնական կարգի քննարկում,
  • նոր ընդունվող սովորողներին ներառելու հեղինակային կրթական ծրագրում։

Նախագծեր՝

Ամառային նախագծերի փաթեթ

Անհրաժեշտ իրեր` համալարգիչ կամ այլ աշխատանքային գործիք, գլխարկ,ջուր, բրդուճներ ։

  • հունիսի 4, 8-9
  • հունիսի 10-11
  • հունիսի 11-13
  • հունիսի 15
  • հունիսի 22-24
  • հունիսի 25,30
  • հուլիսի 1
  • հուլիսի 13,16
  • հուլիսի 22-23
  • հուլիսի 24
  • օգոստոսի 25-27
  • օգոստոսի 28,31

Հունիսի 4′

Մասնակիցներ Եղիշե Մկրտչյան,Վահե Ավետիսյան

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 8′

Մասնսկիցներ’ Լիլիթ Գրիգորյան,Ղուկասյան Հովհաննես

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 քայլք դեպի ուսումնական ագարակ, կենդանիների խնամք

11։30-12:00 ընդմիջում

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 9՝

Մասնսկիցներ’ Լիլիթ Գրիգորյան,Ղուկասյան Հովհաննես,Եղիշե Մկրտչյան,Վահե Ավետիսյան

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-14։00 բլոգավարության հմտություններ, վարելու է Նունե Գրիգորյանը

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 10՝

Մասնսկիցներ’ Բեշլիյան Լիլիթ,Առաքելյան Սոֆի,Մաթևոսյան Ալեն

10։00-10:15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ուսւոմնական կարգի քննարկում

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 11՝

Մասնսկիցներ’ Բեշլիյան Լիլիթ,Առաքելյան Սոֆի,Մաթևոսյան Ալեն

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 15՝

Մասնսկիցներ’  Հովհաննես, Ջեմմա

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 22՝

Մասնակիցներ՝ Թամարա, Եղիշե Մկրտչյան, Նարեկ Առուշանյան

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 քանդակագործության փառատոնին մասնակցություն

11։30-12:00 ընդմիջում

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 2324

Մասնակիցներ՝ Նարեկ Առուշանյան

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 քանդակագործության փառատոնին մասնակցություն

11։30-12:00 ընդմիջում

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 25՝

Մասնսկիցներ’  

  • Սեդա և Սաթեն Գևորգյան քույրիկները
  • Նունե և Լիլիթ Գրիգորյան քույրիկները
  • Կարեն Գրիգորյանը
  • Կամո Աբրահամյան

Սասնալանջ կամ Մհերի դուռ

10։15-11։30 քանդակագործության փառատոնին մասնակցություն

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հունիսի 30՝

«Թուր կեծակի» քանդակի հանդիսավոր բացմանն ընդառաջ

Հուլիսի 1՝

Մասնակիցներ՝ Վարդի Ստամբլյան,Անահիտ Ղազարյան

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հուլիսի 13՝

Մասնակիցներ՝

  • Մարիա Կարապետյան  
  • Մելանյա  Սարգսյան 
  • Միշա Սարոյան    
  • Ժասմինա Վարդանյան 
  • Անի Աթաբեկյան 
  • Էլեն Հովսեփյան 
  • Աննա Հայրապետյան 
  • Մարիամ Աբրահամյան 
  •  Սոֆիա  Ղարիբյան  

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հուլիսի 16՝

Մասնակիցներ՝

  • Մարիա Կարապետյան  
  • Մելանյա  Սարգսյան 
  • Միշա Սարոյան    
  • Ժասմինա Վարդանյան 
  • Անի Աթաբեկյան 
  • Էլեն Հովսեփյան 
  • Աննա Հայրապետյան 
  • Մարիամ Աբրահամյան 
  •  Սոֆիա  Ղարիբյան  

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

13։00-14։30 Հեքիաթի ժամ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հուլիսի 23՝

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով

11։30-12:00 ընդմիջում

12։00-13։00 բլոգավարության հմտություններ

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Հուլիսի 24՝

10։00-10։15 սովորողների ընդունում

10։15-11։30 ծանոթություն, շրջայց Քոլեջում, ջերմոց,կարի,տեխնոլոգիայի լաբորատորիայով,վերնատնով,”խաղողի և գինու” դպրոցով,Սարալանջ- Սասնալանջում աշխատանքներ

11։30-12:00 ընդմիջում

13։00-14։30 Աշխատանք Քանդակագործության փառատոնային հարթակում

Օրվա լուսաբանումը`ճամբարականների։

Օգոստոսի 25՝

  • 9:30-9:45՝ մուտք Քոլեջ, ջերմաչափում, սովորողների գրանցում
  • 9:45-11:00՝ ուսումնական մեյլերի գործածում,բլոգավարություն
  • 13:00-13:30՝ ընդմիջում, շրջայց Քոլեջում

Օգոստոսի 26՝

  • 9:30-9:45՝ մուտք Քոլեջ, ջերմաչափում, սովորողների գրանցում
  • 9:45-11:00՝ քայլք Արևելյան դպրոց,Սարալանջ, Հյուսիսային դպրոց,Մայր դպրոց, Արևմտյան դպրոց, Ագարակ
  • 11:00-12:00՝ լեզվագործունեություն. պատասխանատու՝ Թամար Ղահրամանյան
  • 12:00-12:30՝ ընդմիջում

Օգոստոսի 27՝

  • 9:30-9:45՝ մուտք Քոլեջ, ջերմաչափում, սովորողների գրանցում
  • 9:45-10:30՝ անհատական ուսումնական պլանների ներկայացում
  • 10:30-11:30՝ Պոեզիա նախագծով աշխատանք. պատասխանատու՝ Մարիամ Քալանթարյան
  • 11:30-12:30՝ Մաթեմատիկական գործունեություն. պատասխանատու` Ելենա Օհանյան
  • 13:00-13:30՝ ընդմիջում
  • 13։30՝ ֆիլմադարանի քննարկում

Օգոստոսի 28՝

  • 9:30-9:45՝ մուտք Քոլեջ, ջերմաչափում, սովորողների գրանցում
  • 9:45-11:00՝ ուսումնական մեյլերի գործածում,բլոգավարություն
  • 13:00-13:30՝ ընդմիջում, շրջայց Քոլեջում

Օգոստոսի 31՝

  • 9:30-9:45՝ մուտք Քոլեջ, ջերմաչափում, սովորողների գրանցում
  • 9:45-11:00՝ քայլք Արևելյան դպրոց,Սարալանջ, Հյուսիսային դպրոց,Մայր դպրոց, Արևմտյան դպրոց, Ագարակ
  • 11:00-12:00՝ լեզվագործունեություն. պատասխանատու՝ Թամար Ղահրամանյան
  • 12:00-12:30՝ ընդմիջում

Ճամբարի մասնակիցների բլոգներ՝

Զբոսաշրջության ծառայությունների կազմակերպում՝ օտար լեզվի խորացված իմացությամբ 

  1. Լիլիթ Գրիգորյան  
  2. Մարիա Կարապետյան 
  3. Մելանյա  Սարգսյան  
  4. Միշա Սարոյան 
  5. Ժասմինա Վարդանյան 
  6. Անի Աթաբեկյան 
  7. Աննա Հովսեփյան  
  8. Էլեն Աբրահամյան 
  9. Արթուր  Սարգսյան 
  10. Թամարա Մանուկյան  
  11. Հրաչուհի  Մանվելյան 
  12. Ասյա Եղիազարյան 
  13. Ագապի Օհանյան
  14. Անահիտ Գասպարյան 

Նախադպրոցական կրթություն 

  1. Անահիտ Ղազարյան   
  2. Լինա Կոստանյան 
  3. Թերեզա Դավթյան
  4. Արաքսյա Արզումանյան
  5. Ջեմմա Զարգարյան 

Համակարգչային գեղարվեստական նախագծում 

  1. Եղիշե Մկրտչյան    
  2. Վահե Ավետիսյան   
  3. Վարդի Ստամբիլյան  
  4.  Էլեն Հովսեփյան 
  5.  Ալեքսանդր Հովհաննիսյան  
  6.  Վահե Հայրապետյան 
  7. Սենիկ Մեսրոպյան  
  8. Էմիլ Ավետիսյան
  9. Յուլիա Գալկինա 
  10. Արթուր Սահակյան 
  11. Սիմոն Ավետիսյան 
  12.  Էրիկ Մարուքյան 

Լուսանկարչական գործ 

  1. Լիլիթ Բեշլիյան      
  2. Սոֆի Առաքելյան   
  3. Թամարա Աղասյան 
  4. Ջուլիա Ասրյան 

Հագուստի մոդելավորում և նախագծում 

  1. Սաթեն Գևորգյան  
  2. Մարիամ Աբրահամյան 
  3. Սոֆիա  Ղարիբյան  
  4. Մոնիկա Բաղդասարյան 
  5. Մարիամ Աբրահամյան
  6. Աննա Հայրապետյան 
  7. Լիանա Ղազարյան 

Խմորման արտադրության տեխնոլոգիա և գինեգործություն 

  1.  Դավիթ Վարդանյան
  2. Սերյոժա Հովհաննիսյան

Հաշվողական տեխնիկայի միջոցների և համակարգչային ցանցերի տեխնիկական սպասարկում 

  1. Հովհաննես Ղուկասյան   
  2. Կամո Աբրահամայան    
  3. Կարեն Գրիգորյան
  4. Դավիթ Ստեփանյան 
  5. Սուրեն Հայրապետյան   
  6. Արամ Բեյբության  
  7.  Ալիկ Ասատրյան   
  8.  Արսեն Սարգսյան  

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s